poniedziałek, 25 listopada 2013

Oczyszczający żel do twarzy SWISS NATURE

Witajcie :)

Kilka miesięcy temu otrzymałam od firmy Zepter International paczkę kosmetyków do testów. Wśród nich był oczyszczający żel do twarzy. Musiał poczekać na swoja kolej, gdyż miałam kilka oczyszczających kosmetyków już otwartych.


Od producenta:

"Pobudza skórę poprzez eksfoliację, będącą najbardziej skuteczną metodą stymulacji naskórka. Mikrogranulki gruntownie usuwają wszystkie martwe komórki naskórka, pozostawiając skórę pełną blasku. Eksfoliacja zwiększa chłonność skóry na pozostałe produkty pielęgnacyjne Swiss Nature.
Do wszystkich rodzajów skóry."Skład:
 


Moja opinia:

W plastikowej tubce zamknięte jest 100 ml żelu. Zatopione są w nim mikroskopijne granulki peelingujące.Granulki te bardzo delikatnie masują twarz podczas mycia, pomagając usunąć zanieczyszczenia i martwy naskórek. Nie podrażniają. Pozostawiają skórę gładką i miękką. 


Żel jest przeźroczysty o lekko zielonkawym zabarwieniu. Pachnie delikatnie, nieco chemicznie ale świeżo. Porównywalnie do wszelkiego rodzaju zapachów pt "morska bryza"... Zapach nie jest zaskakujący, ale tez nie męczący.


Kosmetyk jest bardzo wydajny. Porcja żelu wielkości 2 zł wystarczy na umycie całej twarzy. W kontakcie z wodą lekko się pieni. 

Zauważyłam jednak dwa minusy tego produktu, samego kosmetyku. 
Pierwszy - mam wrażenie, że lekko wysusza skórę.
Drugi - granulki zawarte w żelu dość trudno się spłukują ze skóry. Nawet po wytarciu twarzy ręcznikiem, po jakimś czasie gdzieniegdzie na twarzy znalazły się zagubione kuleczki.

Opakowanie to kartonik oraz plastikowa tuba. Tubka jest wykonana z miękkiego plastiku, który nie utrudnia wydobycia produktu ze środka. Zamknięcie jest tradycyjne. 


Opakowanie też ma jedną wadę. Nie jest przezroczyste, co utrudnia kontrolę ilości produktu.

Podsumowując kosmetyk nie jest zły, ma swoje wady ale ma też zalety. 
Można kupić go TUTAJ, w cenie 55 zł/100 ml

Fakt,że otrzymałam kosmetyk do testów nie wpłynął na moją opinię.

1 komentarz:

  1. Coś sporo tych wad.. A co do opakowania, też wolę przezroczyste, żeby widzieć jak szybko produkt ubywa z buteleczki. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Odwiedzam każdą osobę zostawiającą po sobie ślad ;) Reklamy i zaproszenia nie będą publikowane.